Březen 2016

Counter Strike: MLG Major Championship

28. března 2016 v 20:27 Esporty
V úterý 29.3.v Columbusu začíná historicky nejštědřeji dotovaný turnaj ve hře Counter-Strike: Global Offensive. Prize money v hodnotě 1 milion dolarů je rekordní s velkým náskokem. Dosud nejvyšší prize money na turnaji v Counter-Strike: Global Offensive bylo 250 000 dolarů. Dotace v Counter-Striku se tímto přibližují nejlépe dotovaným turnajům v League of Legends (World Championship 2015 - 2,1 Milionů dolarů) a Dotě 2 (The International 2015 18,5 milionů dolarů).
Od úterý do čtvrtka se hraje skupinová fáze. Ze čtyř skupin po čtyřech týmech postoupí vždy dva týmy do play off. Zápasy se budou hrát systémem BO1 v MLG Aréně. Výjimku tvoří pouze poslední zápas ve skupině, který se hraje systémem BO3 a rozhodne o druhém postupujícím ze skupiny. Systém BO1 je zrádný a může být příležitostí pro překvapivou výhru outsiderů. Zápasy play off se hrají systémem BO3 v Nationwide Aréně, která je domácím stadionem hokejového týmu Columbus Blue Jackets.

Největším favoritem turnaje je jednoznačně švédský tým Fnatic, který letos vyhrál všechny turnaje, kterých se zúčastnil. Na nedávném turnaji Intel Extreme Masters zdolal Fnatic ve finále brazilský tým Luminosity Gaming 3:0. Druhým největším favoritem turnaje je tým Natus Vincere, za který hraje slovenský hráč Ladislav "GuardiaN" Kovács.